Urokliwe widoki Beskidu Niskiego

Beskid Niski [szczegóły: https://pl.wikipedia.org/wiki/Beskid_Niski] jest pasmem górskim w Karpatach. Znajduje się na południu Polski i graniczy od wschodu z Bieszczadami i przez niektórych uważany jest za bardzo podobny do tych jednych z najbardziej popularnych gór w Polsce. Południowa ich część jest jednocześnie granicą polsko-słowacką.

Beskid Niski zachęca do odwiedzin głównie ze względu na wspaniałe widoki i niepowtarzalne okazy fauny i flory. Góry nie są wysokie, więc teren ten powinien być oblegany przez turystów. W rzeczywistości uważa się, że to najdzikszy obszar górski w naszym kraju. Główny wpływ na to miała historia powojenna tych terenów, która doprowadziła do znacznego wyludnienia krainy. Z tego to powodu warunki do rozwoju miały rzadkie okazy roślin oraz zwierząt.

Piechurzy w Beskidzie Niskim mogą poruszać się dzięki szlakom turystycznym. Tych szlaków jest dwadzieścia jeden i są bardzo często urokliwe, zmuszające do głębszej zadumy. Wytyczone są nierzadko przez pozostałości po nieistniejących już obecnie wsiach, w pobliżu samotnych cmentarzy i po tym, co zostało po dawnych mieszkańcach tych terenów.

Rejony te są jednymi z nielicznych, gdzie niemal na początku dziennym będziemy mogli natknąć się na opuszczoną cerkiew, a kilka lepiej zachowanych obiektów to perełki architektury. Należą do nich drewniany kościół w Sękowej (wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO) oraz drewniane cerkwie w Kwiatoniu, Owczarach, Bartnem i Kotani.

Baza noclegowa jest dość skąpa w porównaniu do innych obszarów górskich. Powoduje to, że aby wybrać się tu w podróż, musimy naprawdę lubić trudne wyprawy. Na szlaku głównie w schroniskach PTTK możemy liczyć na noclegi [szczegóły: http://meteor-turystyka.pl/noclegi,beskidy,58.html]. Beskidy oferują również kwatery w agroturystykach, a nierzadko zdarzy nam się spać u zwykłych mieszkańców. W miejscowościach, takich jak Iwonicz-Zdrój, Rymanów-Zdrój, Wysowa-Zdrój oraz Wapienne znajdują się uzdrowiska oraz możemy oczywiście spotkać coś na kształt małego hotelu, aczkolwiek nie można tego porównywać z ośrodkami, jakie powstały w Tatrach lub Karkonoszach (jest to oczywiście na plus Beskidu Niskiego).

Beskid Niski jest urokliwą i odludna krainą. Bardzo mało obecnie jest takich miejsc, a tym bardziej niemal w samym centrum Europy. Jest to dodatkowa zachęta dla niezdecydowanych osób, które chciałyby odbyć ciekawą podróż po górach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *