Sandomierz – magiczne miasto

Sandomierz to piękne miasto zlokalizowane na terenie województwa świętokrzyskiego. Co roku miejsce to odwiedzane jest przez tłumy turystów, którzy na własne oczy chcą zobaczyć "Mały Rzym”.

Miasto to położone jest na Wisłą. Zostało założone w X wieku, natomiast prawa miejskie otrzymało w XIII wieku. Dziś na terenie około 29 km kwadratowych zamieszkuje prawie 25 tysięcy mieszkańców. Duża ilość przyjeżdżających tutaj turystów spowodowała, że infrastruktura noclegowa stale się rozwija, propozycje można  znaleźć, wpisując w wyszukiwarkę internetową hasło "noclegi Sandomierz”. Zgromadzone zostały tam wszystkie oferty hoteli oraz pensjonatów, znacznie ułatwia to wszystkim turystom poszukiwanie odpowiedniego miejsca do odpoczynku.

Na terenie Sandomierza znajdziemy wiele ciekawych miejsc, zabytków oraz uroczych uliczek, które z pewnością na długo zostaną w naszej pamięci. Jednym z nich jest Stare Miasto wraz z rynkiem. Piękny plac, na którym znajdziemy między innymi ratusz, zachwyca każdego turystę. Ratusz został wybudowany w XIV wieku, dlatego też jego wygląd oddaje wszystkie założenia stylu gotyckiego. Obecnie funkcjonuje tutaj Urząd Miasta oraz Muzeum Okręgowe, a także Urząd Stanu Cywilnego. Codziennie w południe odgrywany jest tutaj hejnał Sandomierza.

Bardzo popularnym miejscem na terenie miasta jest Brama Opatowska, która odgranicza teren Starego Miasta od nowych zabudowań. Powstała ona w XIV wieku. Można podziwiać tutaj pomieszanie stylu gotyckiego i renesansowego. Wysokość tego obiektu wynosi około 33 metry. Na szczycie budowli znajduje się znany punkt widokowy, który jest odwiedzany przez tłumy turystów. Obiekt ten został wpisany do rejestru zabytków Narodowego Instytutu Dziedzictwa. Bardzo ciekawym miejscem, które koniecznie trzeba odwiedzić, przebywając w Sandomierzu jest Synagoga, która powstała w XVIII wieku i do dziś zachowała się w niezmienionym stanie. Jej barokowy styl zachwyca każdego miłośnika architektury. Obecnie, miejsce to służy jedynie do celów turystycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *