Rabka-Zdrój – ostoja górskiego spokoju

Rabka-Zdrój jest miastem, którego walory turystyczne zaspokoją wymagania nawet najbardziej wymagających turystów. Jest to miasto położone w województwie małopolskim w Kotlinie Rabczańskiej. Wysokość na której jest położone miasto przekracza 500 metrów n. p. m. co sprawia, że panujący tu klimat jest niezwykle charakterystyczny.

Obecnie Rabka-Zdrój jest miastem uzdrowiskowym, a jednocześnie niezwykle atrakcyjnym turystycznie. Jej bramy są szeroko otwarte szczególnie dla najmłodszych pociech. To właśnie dla nich funkcjonuje tutaj Teatr Lalek o sympatycznej nazwie "Rabcio". Wystawiane tutaj liczne przedstawienia przyciągają bardzo dużą uwagę wśród zwiedzających. Nad porządkiem w "Mieście Dzieci Świata" czuwa św. Mikołaj, którego pomnik cieszy się ogromną popularnością wśród najmłodszych. Przechadzając się uliczkami Rabki-Zdroju możemy dostrzec kapliczkę św. Floriana z XIX wieku. Stanowi ona nie lada gratkę dla każdego miłośnika historii. Od 2014 roku w Rabce-Zdroju każdego roku odbywa się Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej, który cieszy się coraz większą popularnością. Duży wpływ na rozwój Rabki mają górale podhalańscy. Im właśnie zostało poświęcone Muzeum Górali i Zbójników.

Zwiedzając Rabkę-Zdrój wolną chwilę na odpoczynek od atrakcji turystycznych warto spędzić w Parku Zdrojowym dla uspokojenia i wyciszenia się wśród drzew i natury. W upalne dni ochłodę przyniesie fontanna umiejscowiona przed Kawiarnią Zdrojową istniejącą od 2006 roku. Dłuższym pobytom w Rabce sprzyjają noclegi. Rabka-Zdrój jest miejscowością o rozwiniętej bazie noclegowej, każdy znajdzie tutaj miejsce zakwaterowania dla siebie. Wato jednak pomyśleć o wcześniejszej rezerwacji miejsca noclegowego, bowiem w sezonie o wolne miejsce jest dość trudno.

Rabka-Zdrój to nie tylko atrakcje turystyczne, ale także uzdrowisko. W miejscowości tej występują wody lecznicze, które wspomagają układ krążenia i układ oddechowy. Do tego uzdrowiska przybywają liczne grupy dzieci, skierowane tutaj na lecznicze turnusy rehabilitacyjne. Dla miłośników pieszych wycieczek również znajdzie się tutaj coś interesującego, bowiem w Rabce znajdują się liczne szlaki turystyczne, a głównym z nich jest Główny Szlak Beskidzki. Dla ludzi pozytywnie nastawionych do życia z odpowiednią dozą uśmiechu wspaniałym miejscem jest Muzeum Orderu Uśmiechu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *