Nie tylko dla żeglarzy – Wilkasy

Wilkasy są bardzo atrakcyjną miejscowością położoną w gminie Giżycko. Należą do miejscowości mazurskich, które znajdują się na obszarze województwa warmińsko-mazurskiego. Nie są dużą miejscowością, jednak godnie noszą nazwę wioski turystyczno-wypoczynkowej. W miejscu tym funkcjonuje bardzo bogata baza noclegowa. Można wynająć prywatne kwatery, pokoje gościnne, hotele, pensjonaty, ale również domki campingowe oraz namioty. Wilkasy są idealnym pomysłem na odpoczynek szczególnie tych osób, które zmęczone są codzienną gonitwą w tłumie.

W miejscu tym można naprawdę odpocząć. Znajduje się tam wiele atrakcji zarówno dla dorosłych turystów, jak i dzieci, dlatego kilkudniowe wakacje w Wilkasach są świetnym pomysłem dla rodzin z dziećmi. Przede wszystkim jednak najważniejszą atrakcją miejsca jest jezioro Niegocin, które oferuje wypoczynek na kilka sposobów. Można wybrać się na spacer wzdłuż linii brzegowej i podziwiać piękne widoki. W drodze można przystanąć w punktach gastronomicznych i ochłodzić się zimnym napojem w upalny dzień. Również posiłki są ogólnodostępne, można zjeść pyszną rybkę lub inne danie z regionalnej kuchni. Jeżeli ktoś nie jest maniakiem spacerów, może poleżeń na plaży i skorzystać z kąpieliska.

Jezioro to jest stosunkowo czyste i bezpieczne. Można zatem na ręczniku czy też leżaku zachłysnąć się klimatem mazurskim. Jeżeli ktoś przyjechał w to miejsce by zażyć sportów wodnych, można wypożyczyć odpowiednie sprzęty i udać się na taflę jeziora. Latem popularne są regaty. Należy jednak pamiętać o swoim bezpieczeństwie, gdyż silne wiatry mogą mocno wzburzyć taflę. Można skorzystać również z wycieczek statkiem wykupując bilet na odpowiedni rejs. Dla spragnionych szantów oraz dobrego jedzenia poleca się słynną Tawernę, która zaprasza turystów o każdej porze dnia.

W Wilkasach panuje bardzo życzliwa atmosfera. Ludzie tam mieszkający są niezwykle sympatyczni, gościnni i otwarci na turystów. Do wsi przyjeżdżają nie tylko turyści z Polski, jak i spoza granic kraju, gdyż miejsce to zapewnia wypoczynek na wysokim poziomie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *