Na urlop – tylko do Niedzicy!

Niedzica – trudno uwierzyć, by nazwa tej miejscowości pierwszy raz zabrzmiała w Twoich uszach lub żebyś pierwszy raz mógł ją zobaczyć przed oczami. Rewelacyjna miejscowość, położona na ścisłym południu Polski, jest magiczna, niesamowita, zachwycająca, przyciągająca i po prostu warta zwiedzenia. Wyobraź sobie, że przepływasz tratwą Dunajec, koło Ciebie Twoja druga połówka, a przed Tobą wyłania się piękne wzgórze z jeszcze lepiej w krajobraz wkomponowanym zamkiem. Oto właśnie Niedzica-Zamek – miejsce, które nie raz było miejscem spotkań wielu bohaterów młodzieżowych polskich filmów i powieści. I nie ma czemu się dziwić!

To miejsce jest naprawdę piękne, przyciągające, zachwycające i sprawiające, że chce się tu zostać, chce się tu żyć – przynajmniej przez jakąś dłuższą chwilę, zwaną naszym urlopem. Noclegi w Niedzicy są przygotowane na każdą ilość turystów. Baza noclegowa jest rozbudowywana systematycznie – z roku na rok. Daje to możliwość znalezienia ofert, które najbardziej nam przypadną do gustu. Możliwości nocowania w Niedzicy są bardzo zróżnicowane i uzależnione od naszego portfela oraz potrzeby wygody, jednak każdy znajdzie tu coś dla siebie odpowiedniego – od przytulnego pokoju do luksusowego apartamentu.

Niedzica jest piękną miejscowością podzieloną na dwa obszary – Niedzicę i Niedzicę-Zamek. Znajduje się tutaj wiele atrakcji, na które warto zwrócić uwagę, lecz bez wątpienia atrakcją numer jeden jest otaczający tą miejscowość Pieniński Park Narodowy, który dostarcza takich niesamowitych widoków – oraz oczywiście wspomniany już wyżej Zamek w Niedzicy! Ten obiekt to miejsce owiane legendą. Podobno spotkać tu można Białą Damę, z którą związana jest nieszczęśliwa, miłosna historia. Tutaj też bywały kręcone sceny do filmów. a także jak wspomniano wcześniej – znalazł on swoje miejsce również w literaturze. Piękny, zadbany obiekt z XIV wieku do dzisiaj zachwyca – w środku, stojąc na dziedzińcu, nie sposób nie poczuć tego klimatu minionych dziejów.

Jak będziesz na miejscu – gwarantujemy Ci – sam to odczujesz na własnej skórze! Przepiękne otoczenie, niesamowite, magiczne wręcz walory krajobrazu jaki dostarcza Pieniński Park Narodowy – i czego w zasadzie chcieć więcej? Jeżeli interesujesz się historią, na pewno powinieneś zwiedzić również Kościół św. Bartłomieja, który jest jednym z najstarszych, również pochodzących z XIV wieku.

One thought on “Na urlop – tylko do Niedzicy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *