Miasto pełne zabytków – Słupsk

Słupsk to miasto położone w północnym regionie Polski, w województwie pomorskim. Od wielu lat miejsce to pełni funkcję ważnego ośrodka turystyczno-rekreacyjnego. Jest to miasto, które cieszy się ogromną popularnością wśród turystów. Co roku w okresie letnim, ulice stają się kolorowe i tłoczne. Niesamowite krajobrazy, cudowny nadmorski klimat oraz piękne zabytki – to nie jedyne z wielu zalet tego miejsca.

Słupsk został założony w X wieku, natomiast prawa miejskie otrzymał w wieku XIII. Na powierzchni liczącej około 45 kilometrów kwadratowych, na co dzień mieszka prawie 95 tysięcy osób. Każdy przyjeżdżający tutaj turysta może skorzystać z pomocy Internetu, planując swój urlop. Znajdziemy tam wiele informacji, które z pewnością pomogą w jak najlepszym zorganizowaniu wycieczki. W wyszukiwarce bez problemu odszukamy oferty obiektów noclegowych (info: portal meteor), wraz z przydatnymi danymi wszystkich funkcjonujących na tym terenie hoteli, pensjonatów oraz domków gościnnych.

Na terenie tego pięknego miasta możemy odwiedzić wiele ciekawych zabytków. Jednym z nich jest Kościół Mariacki w Słupsku (info: strona google map). Został on wzniesiony w XIII wieku. Jego niezwykły gotycki styl zachwyca każdego miłośnika historii. Obiekt ten został wpisany do rejestru zabytków Narodowego Instytutu Dziedzictwa. Wewnątrz tej pięknej świątyni, możemy zobaczyć barokową ambonę oraz zachwycające witraże. Dużym zainteresowaniem turystów cieszą się także niesamowite malowidła ścienne, które przedstawiają różne sceny z życia świętych. Równie piękny kościół znajduje się w małej wsi Sękowa (info: blog neptunclub), zachwyca nas przede wszystkim jego prostota i minimalizm.

Przebywając na terenie Słupska, warto odwiedzić także niesamowity neogotycki ratusz, który został wybudowany w XIX wieku. Obecnie, mieści się tutaj siedziba władz miasta. Odwiedzając Słupsk, nie sposób nie zobaczyć dużej ilości pomników upamiętniających różne, ważne wydarzenia historyczne oraz postaci. Jednym z najpopularniejszych obiektów tego typu jest pomnik przedstawiający Fryderyka Chopina.

Miasto to od wielu lat cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród turystów, którzy przyjeżdżają tutaj z terenu całej Polski. Unikalny charakter Słupska na długo pozostaje w pamięci każdej osoby.

One thought on “Miasto pełne zabytków – Słupsk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *