Kompleks klasztorno-kościelny w Dębkach

Odwiedzanie budowli sakralnych to świetne rozwiązanie dla turystów na całym świecie, a w Polsce takich budowli jest pod dostatkiem. Wystarczy się za nimi dobrze rozejrzeć, a jednym z najlepszych wyborów mogą okazać się wysokiej klasy obiekt w Dębkach. W tej miejscowości znaleźć można przede wszystkim zabytkowy cysterski kompleks klasztorno-kościelny. Warto się z tą budowlą zapoznać i zobaczyć ją na własne oczy oraz uwiecznić na fotografiach, więc w podróż warto zabrać ze sobą aparat fotograficzny.

Na pewno jest to ciekawy zabytek zwłaszcza dla nieco starszych osób, które cenią sobie budowle sakralne i jeżdżą po całym świecie, aby je odwiedzić. Jest to najcenniejszy zabytek tego typu w regionie, dlatego cieszy się on obecnie tak dużą popularnością. W opinii turystów uchodzi on za perłę w kolekcji zabytków północnych Kaszub, więc każdy turysta powinien odwiedzić to miejsce przynajmniej raz. Kompleks ten powstał około XV wieku, a więc ma już bardzo dużo lat, ale po renowacjach nadal utrzymuje wysoki poziom, więc spełni oczekiwania wszystkich turystów.

W skład kompleksu klasztono-kościelnego wchodzi kościół z krużgankami oraz Pietą, a także plebania i budynek klasztorny. Nie jest jednak możliwe zwiedzenie tego kompleksu w dowolnym momencie, ponieważ wcześnie trzeba się umówić z odpowiednimi osobami na zwiedzanie. Swoją chęć należy wyrazić u pracowników recepcji tamtejszego hotelu, dzięki czemu po krótkim czasie można już udać się na zwiedzanie, nawet z przewodnikiem, który opowie zainteresowanym wiele ciekawych historii o tym kompleksie.

Jak widać wyraźnie Dębki to świetna opcja na przyjemne spędzenie wolnego czasu i skuteczne odstresowanie, gdzie można poszerzyć swoją wiedzę historyczną oraz religijną. Miejsce to jest szczególne, a i baza noclegowa (noclegi Dębki – www) zachęca do do dłuższego pobytu i zwiedzenia tych okolic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *